Veřejná schůzka 22. 7. na Horakůvce

Územní plán je ve velmi pokročilém stavu (18. 9. se na zastupitelstvu bude hlasovat o schválení nebo neschválení) a územní studie Volenství II je schválená magistrátem, nepřipomínkována a nenapadnuta obcí Šenov.

Na poslední společné schůzi veřejnosti 22. 7. byla dohodnuta následující doporučení:

  1. Informujte všechny, kteří o problematice změny pozemků, nové podoby územního plánu a začleněných studií ještě neví, případně rozšiřujte jejich obzory. Informace jsou zde na webu nebo ve skupině na Facebooku „Územní plán Šenova„.
  2. Rozneste informační leták se základními fakty (lokality pro roznos domluvíme ve skupině na Facebooku)
  3. Napište krátký protest (třeba otevřený dopis s podpisy občanů vaší ulice) a adresujte jej zastupitelstvu, nikoliv starostovi.
  4. Dostavte se v co největším počtu na hlasování zastupitelstva 18. 9. a vyjádřete svůj nesouhlas v úvodním slovu (každý občan má na něj nárok jednotlivě).

Velkým problémem a důvodem případného schválení může být fakt, že mnozí zastupitelé evidentně neví, o čem hlasují. Je to běžný postup.

Jak je to možné?

Materiály okolo územního plánu se datují do roku 199X, spisy mají stovky, možná tisíce stránek. Ne každý ze zastupitelů tak materiály zcela jistě studoval podrobně.

Jednotlivé zastupitele je tak třeba informovat o problému a předložit jim argumenty, proč by sem měli zajímat o územní plán proč by měla být napadnuta studie Volenství II.

Rozhodli jsme se dát dohromady ony materiály a předat je zastupitelům osobně. Také pozveme zastupitele na veřejnou neformální schůzku, kde vše nezaujatě a objektivně odprezentujeme. Datum schůzky bude upřesněno.

Informace a tlak by ale měl přicházet ze všech stran, zejména od vás, občanů.

Děkujeme za podporu 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *